Produktová tisková zpráva

Společnost EIZO staví novou logistickou budovu s nulovými emisemi CO2

Tisková zpráva

Společnost EIZO Corporation (TSE: 6737) oznámila dokončení nové logistické budovy ve svém ústředí v Japonsku. Nová logistická budova je navržena tak, aby snižovala dopad na životní prostředí, a to díky solárním panelům instalovaným po celé střeše. Tento energetický systém má kapacitu vyrábět více elektřiny, než kolik nová logistická budova ročně spotřebuje, což vede k prakticky nulovým emisím CO2.

Společnost EIZO zavedla strategické řízení zásob a opatření v oblasti nákupu ještě předtím, než pandemie COVID-19 způsobila narušení dodavatelského řetězce. Díky tomu mohla společnost EIZO zajistit stabilní dodávky svých výrobků zákazníkům i přes problémy spojené s globálním dodavatelským řetězcem. Díky nové logistické budově společnost EIZO zefektivní logistické činnosti a zároveň bude usilovat o další iniciativy v oblasti stabilního dodavatelského systému tím, že bude konsolidovat materiály a výrobky, které byly dříve rozptýleny a uloženy v externích skladech. Přesunem do nových prostor dojde také ke snížení emisí skleníkových plynů, přičemž jen v rámci distribučního procesu se předpokládá snížení o přibližně 58 tun ročně.

V reakci na změnu klimatu chce společnost EIZO do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 70 % (ve srovnání s rokem 2019)1. V rámci tohoto úsilí byl instalován systém výroby solární energie založený na modelu on-site PPA2 , který pokrývá střechu nové logistické budovy. Očekává se, že systém bude vyrábět přibližně 400 000 kWh elektřiny ročně, což povede ke snížení emisí CO2 přibližně o 163 tun ročně ve srovnání s obecnou tepelnou energií. Vzhledem k tomu, že systém výroby solární energie má kapacitu vyrábět více elektřiny, než je roční spotřeba elektřiny nové logistické budovy, přebytečná energie bude efektivně využita ostatními provozy a kancelářskými budovami v areálu.

teaser_EIZO_logistics_building.jpg

1 Tento cíl získal 1. července 2022 certifikaci SBT od iniciativy SBT.

2 Model PPA na místě: Model smlouvy o nákupu elektřiny. Spotřebitel elektřiny poskytne provozovateli PPA místo, střechu nebo jiný prostor a provozovatel PPA bezplatně instaluje, provozuje a udržuje zařízení na výrobu elektřiny. Provozovatel PPA zároveň odečítá stav elektroměru a účtuje zákazníkovi vlastní spotřebu vyrobené elektřiny a zákazník platí poplatky za elektřinu. Projekt PPA je financován z dotace z doplňkového rozpočtu Ministerstva životního prostředí na rok 2021 na projekt snížení ceny zařízení na výrobu elektřiny ze slunečního záření za účelem dosažení parity skladování (dotace na opatření k omezení emisí oxidu uhličitého), který je součástí projektu Podpora regionálního začlenění obnovitelných zdrojů energie a zvýšení odolnosti prostřednictvím využití PPA atd. Dotace byla využita.